Přeskočte navigaci

Varování před nekalými praktikami zneužívající značku Dyson

Zde naleznete popis těch nejčastějších nekalých praktik, které podvodníci používají k oklamání zákazníka a k zneužití dobrého jména produktů Dyson.

Identifikace padělaných technologií a falešných webových stránek společnosti Dyson
Oznámení o fiktivní výhře produktu Dyson za nulové, nebo téměř nulové ceny

Podvodníci označují uživatele sociálních sítí v příspěvku, kde jim oznamují výhru ve fiktivní soutěži. Výhrou jsou produkty Dyson za nulové či téměř nulové ceny, přičemž k obdržení těchto výher je zapotřebí navštívit podvodné webové stránky, které vybízejí k vyplnění osobních údajů.

Řešení:

Důrazně varujeme neklikat na odkazy ve zprávách ze sociálních sítí či v emailech, které přichází od neznámých odesilatelů. Dále pak varujeme nevyplňovat své osobní údaje na těchto webových stránkách.
Jedinou oficiální webovou stránkou společnosti Dyson je tato stránka na webové doméně www.dyson.cz V sítí Facebook či Instagram lze v Nastavení zakázat označování svého profilu neznámými uživateli nebo uživateli, které nesledujete nebo nejsou vašimi přáteli.

Pokyny a podpora

Podvodní obchodníci vykrádají technologii, která byla vyvíjena a přísně testována celé roky. Jsme si vědomi skutečnosti, že existují padělané verze několika našich spotřebičů. Padělané verze nejsou testovány v souladu s vysokými bezpečnostními standardy společnosti Dyson, takže jejich používání nemusí být bezpečné. Existují také falešné webové stránky, které se vydávají za oficiální stránky společnosti Dyson. Společnost Dyson má nulovou toleranci k padělkům a každému, kdo společnost Dyson napodobuje, ale identifikovat a postihnout takové osoby a jednání může nějakou dobu trvat, buďte tedy prosím ostražití.

Obdržel jsem spotřebič společnosti Dyson a mám podezření, že se jedná o padělek. Jak mám postupovat?

Nejlepším způsobem, jak zajistit koupi nefalšovaného spotřebiče společnosti Dyson, je zkontrolovat, zda jste jej zakoupili na oficiálních webových stránkách společnosti Dyson, v některém z našich oficiálních obchodů Dyson Demo, nebo u autorizovaného maloobchodního prodejce. Pokud si nejste jisti, zda je spotřebič, který jste obdrželi, originální technologií Dyson, kontaktuje tým péče o zákazníky společnosti Dyson, který Vám poradí.

Pokud se domníváte, že jste obdrželi padělaný spotřebič, který nepochází od společnosti Dyson, nemůžeme bohužel provádět jeho servis ani Vám zajistit vrácení peněz nebo výměnu. O vrácení peněz doporučujeme požádat dodavatele, poskytovatele plateb (např. PayPal) nebo společnost Vaší kreditní karty. Společnost Dyson Vám může poskytnout dokument potvrzující, že se jedná o padělek, nebo že webová stránka, ze které jste jej zakoupili, není oficiální webovou stránkou společnosti Dyson. Pokud Vám můžeme takto pomoci, prosím, kontaktujte nás.

Viděl/a jsem webovou stránku nebo reklamu nabízející zlevněné spotřebiče Dyson. Je pravá?

Jsme si vědomi počtu falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální stránky společnosti Dyson a často nabízejí technologie Dyson za snížené ceny. Tyto webové stránky mohou dodávat padělané nebo jiné spotřebiče, nebo nedodávat vůbec nic. Před zakoupením nemůžeme technologii Dyson ani webové stránky ověřit. Abyste se vyhnuli zklamání, nakupujte přímo prostřednictvím Dyson.com. Tyto oficiální webové stránky společnosti Dyson Vás následně přesměruje na oficiální webové stránky dle regionu. V České republice Vás například přesměruje na Dyson.cz. Stejně jako v případě každého online nákupu je důležité postupovat opatrně a nakupovat zboží pouze z důvěryhodných a zabezpečených webových stránek. Dobrým začátkem je zkontrolovat, že URL webové stránky je Dyson.com nebo jeho místní obdoba. Pro další podporu nebo rady prosím kontaktujte tým péče o zákazníky společnosti Dyson. Falešné webové stránky jsou obvykle propagovány na sociálních médiích jako je Instagram nebo Facebook. Tyto falešné reklamy a sponzorované příspěvky obvykle používají oficiální obrázky nebo videa společnosti Dyson, aby zákazníky přesvědčily o jejich autenticitě, a mohou nabízet výrazné slevy. Často také obsahují odkaz přímo na falešnou webovou stránku. Oficiální reklamy společnosti Dyson na sociálních médiích Vás přesměrují na Dyson.com, kde si můžete technologie společnosti Dyson zakoupit na oficiální webové stránce.

Jaké kroky společnost Dyson podniká proti padělaným technologiím a webovým stránkám?

Coby globální technologická společnost se společnost Dyson zavázala vyvíjet vysoce výkonné, kvalitní a spolehlivé spotřebiče a poskytovat zákazníkům jednoduchý a bezpečný zážitek při online nakupování. Společnost Dyson disponuje programy, které identifikují a odstraňují falešné webové stránky a reklamy propagující padělané spotřebiče, a podniká rázné kroky proti každému, o kom zjistí, že prodává padělané spotřebiče.