Přeskočte navigaci

O společnosti Dyson

Společnost Dyson se zrodila v garáži nedaleko anglického Bathu a od svého založení v roce 1993 se neustále rozrůstá. Od uvedení prvního bezsáčkového vysavače DC01 v roce 1993 společnost Dyson navrhuje technologie pro řešení problémů v oblasti péče o vlasy, čištění vzduchu, robotiky, osvětlení a sušení rukou. Se dvěma technologickými areály o rozloze 800 akrů v Malmesbury a Hullvingtonu ve Velké Británii a globální centrálou v Singapuru zaměstnává přímo po celém světě více než 14 000 lidí, včetně 6 000 inženýrů a vědců. Své výrobky spojuje s milovníky technologií na 83 mezinárodních trzích.

Společnost Dyson má ambiciózní plány na vývoj nových technologií s globálními týmy zaměřenými na polovodičové bateriové články, vysokorychlostní elektromotory, systémy vidění, technologie strojového učení a umělou inteligenci. Vlastní robotický tým společnosti Dyson je jedním z největších ve Velké Británii. Vedle rostoucí vlastní činnosti udržuje Dyson Robotics Lab na Imperial College London svůj dlouhodobý výzkumný program.

Dyson Institute of Engineering and Technology nabízí nový model vzdělávání, který kombinuje akademickou přísnost tradiční univerzity s praktickými zkušenostmi z reálného světa v globální technologické společnosti. Nadace Jamese Dysona byla založena v roce 2002 a působí na mezinárodní úrovni jako charitativní organizace, která umožňuje začínajícím inženýrům, podporuje inženýrství ve vzdělávání a investuje do lékařského výzkumu. James Dyson Awards, každoroční mezinárodní soutěž pro studenty designu a inženýrství, podpořila od roku 2005 přibližně 250 vynálezů.