Dyson V10 | Vývoj | Dyson.cz

Technologie

Nová éra začíná.

Free delivery

Doprava zdarma

2 year guarantee

Záruka 2 roky

„Jako konstruktéři musíme mít dokonalý přehled
o stávajících technologiích a stále se ptát: Nemůžeme to udělat lépe?“

James Dyson - Konstruktér

Průkopník radikální změny.

Znechucený ucpávajícím se sáčkem ve svém vysavači James Dyson strávil pět let vývojem 5 127 prototypů, než vynalezl první cyklonový vysavač na světě. V roce 1993 byla uvedena revoluční technologie DC01, která vyřešila každodenní problém vysavačů, které ztrácely sací výkon. Od uvedení prvního vysavače se dvěma cyklonami pokračoval Dyson na průlomovém objevu – vyvinul akumulátorový vysavač, který má stejný výkon jako klasický podlahový vysavač.

Menší, rychlejší a lehčí.

Vznik výkonného vysavače začíná u motoru. Naši konstruktéři nahlédli do oboru leteckého inženýrství a vytvořili motor, který nám dokázal poskytnout potřebný výkon. Pouzdro bylo vyrobeno z fenolové lisovatelné sloučeniny používané u satelitů – pro její vysokou odolnost, poměr hmotnosti a pevnosti a schopnost tlumit vibrace při mimořádně vysokých otáčkách motoru.

Vyšší účinnost.

Pro výrobu rotoru byla použita polyetherketonová vlákna (PEEK) a kompozitní materiály na bázi uhlíkových vláken používaných uvnitř vysoce zatížených pístů. Abychom lépe usměrnili proudění vzduchu, překryli jsme lopatky rotoru, vytvořili větší plochu a zvýšili tak účinnost.

Free delivery

Doprava zdarma

2 year guarantee

Záruka 2 roky

Keramická hřídel.

Motor potřeboval lehkou a pevnou hřídel, která by vydržela otáčení rychlostí 125 000 ot/min. Takové vysoké rychlosti vytvářejí intenzivní teplo, které způsobuje vychýlení ocelových hřídelí o 10 až 20 mikrometrů – což je sice malá odchylka, ale stačí k tomu, aby působila rušivé vibrace. Proto jsme použili keramickou hřídel, která se vytvrzuje při teplotě 1600°C, což ji činí třikrát tvrdší než ocel, přesně při poloviční hustotě.

Pružinový efekt.

Za účelem dosažení mimořádného výkonu digitálního motoru Dyson V10 konstruktéři společnosti Dyson zdvojnásobili počet magnetů a statorů. Jakmile je spínač uvolněn, motor zabrzdí rotor a téměř okamžitě jej zastaví, přičemž magnety se odrážejí mezi čtyřmi polohami statoru. Jako ping-pongový míček na stole se pokaždé posunou o malý kousek, přičemž vydávají zvuk, kterému naši konstruktéři říkají „pružinový“.

Digitálně řízený motor Dyson V10.

Výsledkem tohoto vývoje byl digitálně řízený motor Dyson V10 - nejrychlejší digitálně řízený motor, který jsme ve své historii sestrojili.

Přímý vývoj.

Tento malý motor umožnil našim konstruktérům otočit cyklonu a sestavu odpadní nádoby o 90 stupňů do přímé linie. To vytvořilo lineární trasu proudění vzduchu – což ve srovnání s vysavačem Dyson V8 Absolute navyšuje sací výkon u podlahové hubice o 20 % a umožňuje použití mechanismu hygienického systému vyprazdňování odpadní nádoby nazývaného "point and shoot".

Dyson V8™

Dyson V10™

Free delivery

Doprava zdarma

2 year guarantee

Záruka 2 roky

Pokročilá filtrace.

Umožňuje nám také za účelem zajištění lepší filtrace uložit filtry před a za motorem do jedné vzduchotěsné jednotky okolo motoru. Abychom snížili hlučnost, vylepšili jsme uložení motoru, přidali materiály absorbující hluk a akustické přepážky.

Dlohotrvající výkon
z jediného akumulátoru.

Chtěli jsme získat dlouhotrvající sací výkon
z jediného akumulátoru. Náš sedmičlánkový, 525wattový lithium-iontový akumulátor má vysokou kapacitu, která zaručuje stejnoměrný výkon za použití nikl-kobalt-aluminiové akumulátorové chemie. Inteligentní systém řízení spotřeby energie Dyson monitoruje distribuci energie a zaručuje tak stejnoměrný výkon.

Magnetických pólů – dvakrát více než vysavač Dyson V8™.

Wattů je generováno k napájení digitálně řízeného motoru Dyson V10.

Poloviční hmotnost digitálně řízeného motoru než u Dyson V8.

Měníme pravidla.

Za 25 let jsme ušli pořádný kus cesty – znovu jsme objevili akumulátorový vysavač, abychom mu dali výkon klasického podlahového vysavače.1 Nová éra právě začíná.

Akumulátorový vysavač Dyson Cyclone V10™.

¹ Měření sacího výkonu bylo provedeno dle norem EN 60312-1 CL5.8 a CL5.9 na konci hadice/tyče, s plnou odpadní nádobou, v režimu MAX.

Dyson Cyclone V10™:

Dyson V8 Absolute

se 3 hubicemi

Dyson Cyclone V10 Absolute

s 6 hubicemi

Dyson Cyclone V10 Motorhead

se 3 hubicemi

*Testováno v režimu standardního výkonu s hubicí bez motorového pohonu.

;