Přeskočte navigaci

Vysavače na koberce

Vysavače na koberceJestliže si potrpíte na útulnou domácnost, určitě vám v ní nechybí koberce a koberečky. Ty dodávají interiéru hezký vzhled, dobře izolují teplo a jsou příjemnější pro chůzi, nicméně mají jednu velkou nevýhodu: složitější údržbu. Prach, zvířecí chlupy, zbytky jídla a jiné nečistoty se kompletně z koberců dostávají jen velmi těžko – pokud tedy nevlastníte výkonný vysavač na koberce.

Jak vybrat nejlepší vysavač na koberce?Možná jste se někde dočetli, že tyčový vysavač na koberce není vhodná volba, a to právě pro jeho horší výkon v porovnání s klasickými kabelovými vysavači nebo nižší hygieničností. Nechte se vyvést z omylu.

Při výběru vysavačů na koberce jsou důležité především tyto parametry:

Sací výkon: Když vybíráte vysavač koberců, je právě výkon ještě důležitější údaj než v případě vysavačů na podlahy. Na koberce je totiž vhodné se vyzbrojit vysavačem s výkonným motorem i vysokým sacím výkonem. To mají všechny modely vysavačů Dyson, a proto se jedná o ideální vysavač na koberce a podlahy zároveň. Dyson vysavače se navíc pyšní i inovativními technologiemi i příslušenstvím. Každá univerzální podlahová hubice se přizpůsobí všem typům podlah i délkám vlasu koberců.
Filtrace: Zejména pokud máte doma alergika, je vhodné vybírat vysavač s HEPA filtrem. Ten zachytí 99,9 % všech bakterií, virů, plísní a dalších potenciálních škodlivin z ovzduší a zanechá jej čisté a nedráždivé. A vězte, že hluboko ve vlasech koberců se takových mikroskopických záškodníků schovává hromada.
Hygieničnost: Většinou se na koberce doporučuje sáčkový vysavač z důvodu vyšší hygieničnosti, protože veškeré vysáté škodliviny zůstanou “uzamčeny” v sáčku a nedostanou se jen tak ven. Bezsáčkový vysavač na koberce Dyson je výjimka. Pyšní hygienickým vyprazdňováním nádoby na odpad, díky čemuž se v tomto ohledu vyrovnává sáčkovým vysavačům.
Tip: Pokud máte opravdu rádi inovativní technologie, sáhněte po nejnovějších modelech vysavačů Dyson jako Gen5detect, V15 nebo V12. Ty vám na LCD displeji dokonce počítají, o kolik jakých částeček vaši domácnost právě připravil nebo kolik času zbývá do vybití baterie. Všechny naše vysavače prozkoumáte v tomto přehledu řad vysavačů.

Kromě těchto 3 parametrů se potom podobně jako u jakýchkoliv jiných vysavačů poohlížejte po délce funkce na jedno nabití, hlučnosti a hmotnosti, aby se vám dobře ovládal.

Pokud se nenecháte přemoct leností a budete se o vaše koberce starat pravidelně, vydrží vám dlouho jaké nové. Jestliže si k údržbě navíc zvolíte vhodný vysavač na čištění koberců, užijete si je navíc ještě čisté a bez jakýchkoliv (i mikroskopických) nečistot.

Kromě pravidelného vysávání kvalitním výkonným vysavačem také doporučujeme jednou za čas na koberec použít vysavač na tepování koberců a hloubkově jej vyčistit právě s jeho pomocí.

Zaujalo vás všestranné využití bezkabelových vysavačů Dyson?

Vyberte si z naší řady