Přeskočte navigaci

Vysavače na koberce

Vysavače na koberceJestliže si potrpíte na útulnou domácnost, určitě vám v ní nechybí koberce a koberečky. Ty dodávají interiéru hezký vzhled, dobře izolují teplo a jsou příjemnější pro chůzi, nicméně mají jednu velkou nevýhodu: složitější údržbu. Prach, zvířecí chlupy, zbytky jídla a jiné nečistoty se kompletně z koberců dostávají jen velmi těžko – pokud tedy nevlastníte výkonný vysavač na koberce.

Jak vybrat nejlepší vysavač na koberce?Možná jste se někde dočetli, že tyčový vysavač na koberce není vhodná volba, a to právě pro jeho horší výkon v porovnání s klasickými kabelovými vysavači nebo nižší hygieničností. Nechte se vyvést z omylu.

Při výběru vysavačů na koberce jsou důležité především tyto parametry:

Sací výkon: Když vybíráte vysavač koberců, je právě výkon ještě důležitější údaj než v případě vysavačů na podlahy. Na koberce je totiž vhodné se vyzbrojit vysavačem s výkonným motorem i vysokým sacím výkonem. To mají všechny modely vysavačů Dyson, a proto se jedná o ideální vysavač na koberce a podlahy zároveň. Dyson vysavače se navíc pyšní i inovativními technologiemi i příslušenstvím. Každá univerzální podlahová hubice se přizpůsobí všem typům podlah i délkám vlasu koberců.
Filtrace: Zejména pokud máte doma alergika, je vhodné vybírat vysavač s HEPA filtrem. Ten zachytí 99,9 % všech bakterií, virů, plísní a dalších potenciálních škodlivin z ovzduší a zanechá jej čisté a nedráždivé. A vězte, že hluboko ve vlasech koberců se takových mikroskopických záškodníků schovává hromada.
Hygieničnost: Většinou se na koberce doporučuje sáčkový vysavač z důvodu vyšší hygieničnosti, protože veškeré vysáté škodliviny zůstanou “uzamčeny” v sáčku a nedostanou se jen tak ven. Bezsáčkový vysavač na koberce Dyson je výjimka. Pyšní hygienickým vyprazdňováním nádoby na odpad, díky čemuž se v tomto ohledu vyrovnává sáčkovým vysavačům.
Tip: Pokud máte opravdu rádi inovativní technologie, sáhněte po nejnovějších modelech vysavačů Dyson jako Gen5detect, V15 nebo V12. Ty vám na LCD displeji dokonce počítají, o kolik jakých částeček vaši domácnost právě připravil nebo kolik času zbývá do vybití baterie. Všechny naše vysavače prozkoumáte v tomto přehledu řad vysavačů.

Kromě těchto 3 parametrů se potom podobně jako u jakýchkoliv jiných vysavačů poohlížejte po délce funkce na jedno nabití, hlučnosti a hmotnosti, aby se vám dobře ovládal.

Pokud se nenecháte přemoct leností a budete se o vaše koberce starat pravidelně, vydrží vám dlouho jaké nové. Jestliže si k údržbě navíc zvolíte vhodný vysavač na čištění koberců, užijete si je navíc ještě čisté a bez jakýchkoliv (i mikroskopických) nečistot.

Kromě pravidelného vysávání kvalitním výkonným vysavačem také doporučujeme jednou za čas na koberec použít vysavač na tepování koberců a hloubkově jej vyčistit právě s jeho pomocí.

Vybírejte z našich vysavačů

  • Nejlehčí bezdrátový vysavač Dyson s technologií proti namotávání vlasů a jednotlačítkovým ovládáním výkonu.
  • Počítá množství a měří velikost prachových částic a informuje o tom, co při úklidu vysáváte.
  • Doba chodu v Eko režimu až 60 minut.
  • Váží pouze 2.2 kg.

Původně 16 699,00 Kč 15 990,00 Kč Ušetříte 709,00 Kč
Exkluzivně na Dyson.cz
  • Náš nejvýkonnější vysavač s filtrací HEPA
  • Se sacím výkonem 280 AW
  • Zachytí 99.9% of virů díky HEPA filtru a odhalí 2x lépe neviditelný prach
  • Doba provozu až 70 minut
  • Exkluzivní barevná edice modelu Gen5detect, která obsahuje navíc adaptér pro vysávání pod nábytkem
22 399,00 Kč

Který vysavač Dyson bude váš?

Pokud si nevíte rady, nechte si poradit naším interaktivním rádcem