Přeskočte navigaci

Vysavače s HEPA filtrem

Vysavače s HEPA filtremVysávat, a zároveň čistit vzduch od veškerých potenciálních škodlivin? S vysavači Dyson žádný problém.

Co jsou HEPA filtryHEPA je typ mechanického vzduchového filtru, který dostal název z anglického High Efficiency Particulate Air Filter, což je v překladu vysokoúčinný vzduchový filtr. Tento typ vzduchového filtru dokáže teoreticky odstranit nejméně 99,97 % prachu, pylu, plísní, bakterií a jakýchkoli polétavých částic o velikosti 0,3 mikronu (µm) a větších. Běžně jej najdete v čističkách vzduchu, ale rozhodně není výjimkou fakt, že se instaluje HEPA filtr do vysavače. Použitím přístroje s tímto typem filtru:

Zlepšíte kvalitu vzduchu. Pokud uklízíte vysavačem s HEPA filtrem, pomáháte snižovat množství alergenů a škodlivých částic v ovzduší. To napomáhá k lepší kvalitě vzduchu, což je důležité zejména pro alergiky a astmatiky. Avšak nejen pro ně.

Zabraňujete šíření bakterií a virů. Díky jejich vysoké účinnosti jsou HEPA filtry schopny zachytit i bakterie a viry, což může pomoci omezit šíření infekcí a nemocí v domácnosti. Jestliže máte děti, které ze školky domů dotáhnou bacil každou chvíli, bude vysavač s HEPA filtrem neocenitelný pomocník.
Podporujete pohodlí obyvatelů domácnosti, a to nejen u lidí s respiračními problémy (astma apod.) nebo v domácnosti silného kuřáka. Čistý vzduch se dýchá lépe všem.

I některé vysavače Dyson se pyšní HEPA filtrem – a to rovnou omyvatelným, s doživotní životností. To však nejsou jejich jediné přednosti:
Přeměna na nejvýkonnější příruční zařízení v okamžiku.
Až 70 minut provozu.
Síla až 100 000 g a vysoký sací výkon.
Bezdotykové vyprazdňování koše.

Tyto vlastnosti dělají z Dyson vysavačů výjimečně praktický antibakteriální vysavač.
Potřebujete ještě vyšší úroveň čištění? Vysavač s HEPA filtrem a UV detekcí zničí díky vestavěnému UV-C světlu až 99,9 % bakterií, virů a plísní.

Zaujalo vás všestranné využití bezkabelových vysavačů Dyson?

Vyberte si z naší řady