Přeskočte navigaci

Jak na vlnité vlasy a jak o ně pečovat

Jak na vlnité vlasy a jak o ně pečovatVlnité vlasy mohou být jak krásné, tak i nevzhledné. Rozdíl tkví výhradně v péči o vlasy a stylingu. Jak pečovat o vlnité vlasy, aby byly vaší pýchou, ne hanbou? Vše začíná u správné vlasové kosmetiky. Vyberte si tedy takový šampon a kondicionér, který sedí vašemu typu vlasů. U toho to ale správná péče o vlnité vlasy opravdu teprve začíná. A pokračuje tím, jestli víte, jak upravit vlnité vlasy, resp. jakým způsobem se rozhodnete vlasy nastylovat.

Jak na nejlepší styling vlnitých vlasůPokud si vlasy umyjete a necháte je pouze volně uschnout, okrádáte se o příležitost k stylingu účesu pouze fénováním. Jak správně použít fén na vlnité vlasy? Jakmile máte vlasy umyté, aplikujte na ně oblíbený stylingový produkt, nastavte fén na nízkou teplotu, nasaďte na něj difuzér a vlasy prosušte. Pokud chcete přirozený styling bez dalších úprav (anebo jen nemáte více času), vysoušení s difuzérem by mělo vystačit pro upravený, ležérní vzhled vln.

Ke každému fénu Dyson Supersonic dostanete automaticky 5 stylingových nástavců, díky nimž dosáhnete požadovaného vzhledu za pár chvil.

Jak na velké vlnyMáte více času nebo chcete vytvořit vlny z jinak rovných vlasů? Existuje mnoho způsobů, jak udělat vlnité vlasy, ze kterých budete mít radost, jak vám to sluší.

S Dyson AirwrapNa tvorbu plážových vln zkuste sáhnout po inovativním Dyson Airwrap se 40mm nástavcem. V balení dostáváte mimo jiné 2 nástavce na vlny a kudrliny, jeden 30mm a druhý 40mm. Zde platí, že čím větší průměr, tím volnější vlny a kudrliny, a tedy:
se 40mm nástavcem s z Airwrapu stává kulma na velké vlny
s 30mm nástavcem zase kulma na malé vlny

Airwrap je fenomenální ještě v jednom směru – disponuje funkcí rychlého zchlazení, což vlny spolehlivě zafixuje v požadovaném, zvlněném tvaru.

Tip: Airwrap funguje jako kulma na vlny i na krátkých vlasech (tj. vlasech s délkou po ramena). Stačí mít k němu vhodnou sadu nástavců a o zbytek se už přístroj postará za vás.

S Dyson CorraleI s žehličkou můžete vytvořit skvělé vlny. Žehličky ale nemají moc dobrou pověst pro jejich nešetrnost vůči vlasům. To ale neplatí pro žehličku Dyson Corrale . Ta používá méně tepla, a přesto dokáže vytvořit naprosto perfektní účes. Způsobuje o polovinu méně lámavosti, krepatění i polétavých vlasů. Jak tedy použít žehličku na vlasy pro vlny? Suché vlasy si rozdělte na části. Jednu z nich vezměte do prstů a vložte do žehličky. Otočte žehličkou o 360 stupňů okolo pramenu a “žehlete” s takto obmotaným pramenem až ke konečkům. Opakujte s každým dalším pramenem a střídejte směr rotace. Pak už jen pročešte vlnité vlasy prsty a zafixujte stylingovým produktem.

Tip: Po zvlnění vyrovnejte konečky. Taková drobnost ještě povznese váš účes na nový level.

Jak na vlnité vlasy bez kulmyHezkých, jemných vln můžete dosáhnout i bez kulmy či žehličky – jen k tomu potřebujete mnohem více času. Nejlépe celou noc. Večer si umyjte vlasy a nechte je částečně uschnout, aby byly stále krapet vlhké. Poté je rozčešte a rozdělte na několik pramenů. Každý pramen zapleťte do copu. Čím více pramenů, tím jemnější budou vlny. Jakmile budou vlasy úplně suché, rozpusťte copy a pročešte si vlasy prsty. Vlny jsou na světě!

Zajímá vás spíše, jak na perfektní kudrliny? Přečtěte si článek , kde se věnujeme natáčení vlasů a kudrlinám.

Zaujal vás Dyson Multistyler Airwrap™?
Vyberte si z našich exkluzivních barevných edic.