Přeskočte navigaci

Jak se starat o kudrnaté vlasy

Jak se starat o kudrnaté vlasyZdobí vaši hlavu kudrliny? Pak jistě víte, že je to sice ozdoba, ale že péče o kudrnaté vlasy umí být poměrně náročná. Možná už jste také slyšeli, že žehlička na kudrnaté vlasy nepatří a že s fénem na kudrliny taky raději opatrně. S Dyson produkty to tak úplně není pravda. Pojďte zjistit, jak pečovat o kudrnaté vlasy s pomocí našich produktů.

Typické problémy kudrnatých vlasůKudrnaté vlasy jsou od přírody:
Sušší a křehčí, a tudíž mají tendenci se více lámat a třepit.
Nepoddajné a náchylné ke krepatění, což znamená, že mohou být obtížněji upravitelné ve srovnání s rovnými vlasy.
Poréznější, což znamená, že vlasy sice rychleji absorbují vlhkost, ale také ji rychle ztrácí – proto jsou náchylnější k dalšímu vysoušení, praskání a poškození.
Méně lesklé jakožto důsledek všech výše uvedených problémů.

Kudrliny mohou zároveň vyžadovat více péče a údržby než jiné typy vlasů a stejně tak mohou být citlivější na poškození teplem z přístrojů jako fény, žehličky nebo kulmy. Pro vás to jednoznačně znamená pečlivou volbu vlasové kosmetiky, která řeší dostatečnou hydrataci a celkovou výživu vlasů. Znamená to ale, že máte na žehličku či fén na kudrnaté vlasy navždy zapomenout?

Tepelné úpravy kudrlinNic není tak horké, jak se zdá – zejména, když se bavíme o fénu a žehličce Dyson. Tyto přístroje nepoužívají tak vysoké teploty, jako jejich vrstevníci od jiných značek, a i přesto s nimi dokážete dosáhnout požadovaných výsledků. Ba co více – ještě lepších výsledků.

Fén na kudrnaté vlasyPoužijte vysoušeč Dyson Supersonic™ s difuzérem, který zlepšuje přirozené kudrliny. Zvolte nejlépe střední teplotu a při vysoušení nejprve předkloňte hlavu. Díky správnému použití správného fénu na správnou teplotu nebudou vaše vlasy krepaté – naopak budou působit upraveným dojmem bez toho, aby vám neposlušné vlasy elektrizovaly všude kolem hlavy.

Žehlička na kudrnaté vlasyBezkabelová žehlička Dyson Corrale™ také mává sbohem extrémnímu teplu a nadmíru poškozeným vlasům. Díky jejím pružným destičkám, které se přizpůsobí tvaru vašich vlasů, můžete žehlit i kudrnaté vlasy. Pamatujte: Žehlička na vlasy kudrliny sice narovná, ale opravdu se chcete zbavovat této výjimečnosti, po které touží tisíce žen po celém světě?

Další variantou je použít Multistyler Dyson Airwrap a použít jeden z nástavců, který vám vlasy během foukání také pomůže pročesat a narovnat. A jestliže se poté rozhodnete pro tvorbu vln či kudrlin, jednoduše vyměníte nástavec a tvoříte podle svého gusta. Vlasy pak vypadají přirozeně a upraveně.

Jak mít kudrnaté vlasy?Máte naopak rovné vlasy a toužíte po kudrnatých? I v tomto případě může být odpovědí kulma na kudrliny Dyson Airwrap. Rovné vlasy mají od přírody zase jiné charakteristiky než kudrnaté, nicméně opatrnost při vysokých teplotách během stylingu pro vás platí bez ohledu na strukturu vlasů.

Prozkoumejte všechna řešení péče o vlasy Dyson a vyberte si ta, která využijete nejčastěji.

Zaujal vás Dyson Multistyler Airwrap™?
Vyberte si z našich exkluzivních barevných edic.