Přeskočte navigaci

Cyklonové vysavače

Cyklonové vysavačeMožná už ho doma máte i vy. Mnohé moderní bezsáčkové vysavače se totiž pyšní cyklonovou technologií, díky které je takový vysavač výkonný na všech typech podlah. Cyklonové vysavače rychle získávají na popularitě a jsou nyní stejně rozšířené jako vysavače bez cyklonu – ne-li rozšířenější. Pojďte se o nich dozvědět vše, co potřebujete.

Co je cyklonový vysavač a jak fungujeCyklonový vysavač (někdy také vysavač s cyklonovým filtrem) je typ vysavače, který používá speciální technologii (cyklonovou filtraci) k odstranění nečistot a prachu z podlah a povrchů a zároveň pročišťuje okolní vzduch.

Jakmile vysavač vysaje vzduch smíchaný s prachem a špínou, dovede jej do vnitřního prostoru, kde vytváří vysavač cyklon (vír). V něm se oddělují těžší částice nečistot od vzduchu, které se potom shromažďují v odpadní nádobě. K tomu je zapotřebí vysoká rychlost, a tudíž i vysoký výkon; můžete si tedy být jistí, že se cyklonový vysavač řadí mezi výkonné vysavače. Očištěný vzduch potom přístroj bez jediného smítka vypustí zpět do místnosti.

Cyklonové vysavače jsou nezřídka doplněny také o HEPA filtr, díky kterému vzduch zbavujete i těch nejjemnějších částic, jako jsou roztoče či dokonce viry. Pokud máte v rodině alergika nebo astmatika, bude se vám takovýto antialergický vysavač hodit.

Jaké jsou výhody a nevýhody cyklonového vysavačeMnohé výhody jsme již zmínili, nicméně můžete se spolehnout, že vás bezsáčkový cyklonový vysavač potěší:

Silným sacím výkonem. Díky tomu si vysavač poradí s koberci, tvrdými podlahami, čalouněním v autě i dlaždicemi. Cyklonová technologie navíc zajišťuje stejný sací výkon po celou dobu úklidu.
Snadnou údržbou. Nepotřebujete měnit sáčky, nemusíte se starat, kam zapojíte kabel – protože žádný nemá. V případě vysavačů Dyson jsou navíc některé součástky vysavače omyvatelné a vysoce hygienické.
Filtrací okolního vzduchu, což jsme již rozebrali výše.
Mnoha možnostmi přizpůsobení – a to ať už se bavíme o širokém spektru příslušenství, anebo o přeměně v ruční vysavač ve vteřině.

Celkově jsou cyklonové vysavače oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají efektivní a snadno udržitelné řešení pro úklid domova. Chcete si nechat poradit, který vysavač Dyson vám ve vaší domácnosti udělá nejlepší službu? Pomůžeme vám vybrat v našem interaktivním rádci.

Vybírejte z našich vysavačů

  • Nejlehčí bezdrátový vysavač Dyson s technologií proti namotávání vlasů a jednotlačítkovým ovládáním výkonu.
  • Počítá množství a měří velikost prachových částic a informuje o tom, co při úklidu vysáváte.
  • Doba chodu v Eko režimu až 60 minut.
  • Váží pouze 2.2 kg.

16 699,00 Kč
Exkluzivně na Dyson.cz
  • Náš nejvýkonnější vysavač s filtrací HEPA
  • Se sacím výkonem 280 AW
  • Zachytí 99.9% of virů díky HEPA filtru a odhalí 2x lépe neviditelný prach
  • Doba provozu až 70 minut
  • Exkluzivní barevná edice modelu Gen5detect, která obsahuje navíc adaptér pro vysávání pod nábytkem
22 399,00 Kč

Který vysavač Dyson bude váš?

Pokud si nevíte rady, nechte si poradit naším interaktivním rádcem