Přeskočte navigaci

Cyklonové vysavače

Cyklonové vysavačeMožná už ho doma máte i vy. Mnohé moderní bezsáčkové vysavače se totiž pyšní cyklonovou technologií, díky které je takový vysavač výkonný na všech typech podlah. Cyklonové vysavače rychle získávají na popularitě a jsou nyní stejně rozšířené jako vysavače bez cyklonu – ne-li rozšířenější. Pojďte se o nich dozvědět vše, co potřebujete.

Co je cyklonový vysavač a jak fungujeCyklonový vysavač (někdy také vysavač s cyklonovým filtrem) je typ vysavače, který používá speciální technologii (cyklonovou filtraci) k odstranění nečistot a prachu z podlah a povrchů a zároveň pročišťuje okolní vzduch.

Jakmile vysavač vysaje vzduch smíchaný s prachem a špínou, dovede jej do vnitřního prostoru, kde vytváří vysavač cyklon (vír). V něm se oddělují těžší částice nečistot od vzduchu, které se potom shromažďují v odpadní nádobě. K tomu je zapotřebí vysoká rychlost, a tudíž i vysoký výkon; můžete si tedy být jistí, že se cyklonový vysavač řadí mezi výkonné vysavače. Očištěný vzduch potom přístroj bez jediného smítka vypustí zpět do místnosti.

Cyklonové vysavače jsou nezřídka doplněny také o HEPA filtr, díky kterému vzduch zbavujete i těch nejjemnějších částic, jako jsou roztoče či dokonce viry. Pokud máte v rodině alergika nebo astmatika, bude se vám takovýto antialergický vysavač hodit.

Jaké jsou výhody a nevýhody cyklonového vysavačeMnohé výhody jsme již zmínili, nicméně můžete se spolehnout, že vás bezsáčkový cyklonový vysavač potěší:

Silným sacím výkonem. Díky tomu si vysavač poradí s koberci, tvrdými podlahami, čalouněním v autě i dlaždicemi. Cyklonová technologie navíc zajišťuje stejný sací výkon po celou dobu úklidu.
Snadnou údržbou. Nepotřebujete měnit sáčky, nemusíte se starat, kam zapojíte kabel – protože žádný nemá. V případě vysavačů Dyson jsou navíc některé součástky vysavače omyvatelné a vysoce hygienické.
Filtrací okolního vzduchu, což jsme již rozebrali výše.
Mnoha možnostmi přizpůsobení – a to ať už se bavíme o širokém spektru příslušenství, anebo o přeměně v ruční vysavač ve vteřině.

Celkově jsou cyklonové vysavače oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají efektivní a snadno udržitelné řešení pro úklid domova. Chcete si nechat poradit, který vysavač Dyson vám ve vaší domácnosti udělá nejlepší službu? Pomůžeme vám vybrat v našem interaktivním rádci.

Zaujalo vás všestranné využití bezkabelových vysavačů Dyson?

Vyberte si z naší řady