Přeskočte navigaci

Antibakteriální vysavače pro alergiky

Antibakteriální vysavače pro alergikyJste alergik – anebo třeba máte jednoho doma? Pak jistě víte, jak málo stačí:

aby vás začalo všechno svědit;
aby vám začalo téct z nosu;
abyste se rozkýchali k nezastavení.

Pro alergiky je zkrátka čisté domácí prostředí klíčovým faktorem, a to jak pro celkovou pohodu, tak i pro zdraví. Dobrá zpráva je, že pokud investujete do antibakteriálního vysavače, můžete se s jeho pomocí efektivně zbavovat všech běžných alergenů (pyl, roztoči, plísně, prach), a to klidně každý den.

Jak udržovat domácí prostředí vhodné pro alergiky?Pravidelně vysávejte vysavačem vybaveným HEPA filtrem
Pravidelně vytírejte
Pravidelně perte ložní prádlo i peřiny
Udržujte v prostoru optimální vlhkost pro zabránění růstu plísní

Nejlepší vysavač pro alergikyJe váš vysavač schopen účinně odstraňovat alergeny z podlah a dalších povrchů? Mnohé vysavače to nedokážou a akorát tyto částečky po domácnosti rozvíří. Antialergický vysavač je jiný – obsahuje totiž filtrační systém, díky kterému se nasátý vzduch přefiltruje. Škodlivé částečky zůstanou uvězněny v nádobě vysavače a do oběhu se dostane zpět čistý vzduch.

Některé vysavače také využívají další technologie, jako je UV-C dezinfekční osvětlení, které působí na bakterie a mikroorganismy, čímž zvyšuje účinnost dezinfekce vysávaných ploch.

Dyson Gen5detect a Dyson V15 se řadí mezi ty nejlepší vysavače pro alergiky a astmatiky proto, že:

obsahují celostrojovou HEPA filtraci, která zachytí 99,99 % částic o velikosti pouhých 0,1 mikrometru, mezi které se řadí bakterie, viry i alergeny; HEPA filtr (High Efficiency Particulate Air Filter) je extrémně účinný filtr, který funguje jako účinný nástroj pro čištění vzduchu, protože je zbavuje těch nejjemnějších nečistot
mají vysoký sací výkon, díky kterému dokážou vysát i ty nejodolnější miniaturní částečky, a navíc se dokáže automaticky přizpůsobit aktuálním nečistotám bez toho, abyste jej vy museli nějak instruovat
ho vyprázdníte hygienicky bez toho, aby částečky po vysátí znovu poletovaly po domácnosti
díky osvětlené hlavici odhalíte mikroskopický prach, kterého byste si jinak nevšimli
se pyšní také LCD displejem, který vám ukáže, jestli už je podlaha doopravdy čistá, anebo jestli máte pokračovat ve vysávání

Výhodou všech Dyson vysavačů je i to, že jej v mžiku přeměníte na ruční vysavač nebo dokonce autovysavač, kterým zbavíte auto nebo jiné čalounění například chlupů od psa, které by mohly alergika dráždit.

Možnost si vysavač přizpůsobit pomocí různorodého příslušenství jistě oceníte, pokud máte větší domácnost i s terasou, sklepem a/nebo garáží.

Zaujalo vás všestranné využití bezkabelových vysavačů Dyson?

Vyberte si z naší řady