Přeskočte navigaci

Jedinečně navržená, hygienická technologie osoušení rukou

V roce 2006 jsme uvedli na trh Dyson Airblade™, bezdotykový osoušeč rukou ovládaný senzorem s HEPA filtrací, který umožňuje čištění vzduchu používaného k osušení rukou.

Poháněny digitálním motorem Dyson, jsou osoušeče rukou Dyson Airblade™ nejrychlejší, jak hygienicky osušit ruce vzduchem filtrovaným pomocí HEPA.

Pouze Dyson osouší jako Dyson.

Produktová řada Dyson Airblade

Kontaktujte nás

Hygienické a nezávisle prokázané jako bezpečné1

Bezdotykové. HEPA filtrováno. Žádný papírový odpad.

Je prokázáno, že neaerosolizují více než papírové ručníky.2
Bez odpadu.

Osoušeče rukou Dyson Airblade jsou testovány na aerosolizaci

Jak fungovaly nezávislé testy

Naším cílem bylo zjistit, kolik aerosolů bylo generováno osoušeči rukou Dyson Airblade™ ve srovnání s osoušením papírovými ručníky nebo umýváním, ale ne sušením.

Nezávislé testování provedla společnost Airmid Healthgroup v kontrolovaném prostředí pomocí umyvadla, papírových ručníků a osoušečů rukou Dyson Airblade W+D, dB, V a 9 kJ. Každý experiment byl prováděn třikrát, přičemž v samostatných experimentech byly použity papírové ručníky a osoušeče rukou.

Výsledky prokázaly, že každý osoušeč rukou Dyson Airblade™ neměl významný vliv na okolní vzduch. To podporuje předchozí studie, že jsou stejně hygienické jako papírové ručníky.

V Odběr vzorků celkového počtu životaschopných (bakterií) P Vzorkovače částic / aerosolů
Schéma osoušečů rukou Dyson Airblade v testovací laboratoři Airmid

Co ukázaly nezávislé testy

Dyson výsledky této práce dále analyzoval a napsal článek, který byl recenzován a publikován v časopise Frontiers in Public Health. Studie dospěla k závěru, že osoušení rukou pomocí tryskových osoušečů rukou nezvyšuje významně množství aerosolů nebo bakterií v ovzduší ve srovnání s chůzí a mytím rukou nebo sušením rukou papírovými ručníky. Celý článek a výsledky studie si můžete přečíst zde.


 • Je prokázáno, že neaerosolizují více než papírové ručníky.2
  Bez odpadu.


 • Je prokázáno, že nemá žádný významný dopad na okolní vzduch.2

Co je aerosolizace?

Aerosolizace je akce vytvářející aerosoly. Aerosoly jsou malé kapalné nebo pevné částice nebo jejich směsi suspendované v plynu (např. vzduchu).

Jejich složení se může lišit v závislosti na tom, jak jsou formovány, a může zahrnovat bakterie nebo viry. Velikost aerosolů se může lišit, například mohou být malé až 0,3 mikronu.

Zatímco větší a těžší částice mají tendenci klesat na podlahu, je pravděpodobné, že tyto menší částice budou suspendovány ve vzduchu - nebo „aerosolizovány“. Aerosoly jsou všude kolem nás.

Obrázek představující vlasy a další menší částice

HEPA filtry zachycují částice malé jen 0,1 mikronu

Všechny osoušeče rukou Dyson Airblade™ používají k osušení rukou vzduch vyčištěný pomocí HEPA filtru.

Testováno a prokázáno, že zachycuje 99,95% částic o velikosti jen 0,1 mikronu.3 Filtr může také zachytit bakterie a viry.

Osoušení rukou vzduchem vyčištěným pomocí HEPA, ne špinavým vzduchem.

HEPA filtr Dyson Airblade 9 kJ se zachycenými částicemi

Bezdotyková technologie

Osoušeče rukou Dyson Airblade™ využívají technologii senzorů. Navrženo pro bezdotykové a hygienické uživatelské prostředí.

Tyto senzory jsou naprogramovány k detekci a automatickému osoušení rukou. Tak je uživatelům umožněno udržovat vzdálenost mezi rukama a strojem.

 • Senzorová technologie osoušeč rukou Dyson Airblade Wash+Dry

  Dyson Airblade Wash+Dry je vybaven infračervenými LED senzory, které automaticky detekují ruce při mytí i osoušení. Přepínání mezi režimy umývání a osoušení.

 • Senzorová technologie osoušeč rukou Dyson Airblade 9kJ

  Dyson Airblade 9kJ je vybaven infračervenými "time-of-flight" senzory, které spouští vzduch očištěný HEPA filtrem, a jsou navrženy pro optimální uživatelský zážitek.

 • Senzorová technologie osoušeč rukou Dyson Airblade V

  Dyson Airblade V je vybaven kapacitními senzory, které automaticky zapínají a vypínají vzduch očištěný HEPA při vstupu rukou do snímací zóny.

Nezávislé testování prokázalo hygieničnost

Rychlá doba osoušení

Bylo prokázáno, že důkladné mytí a osoušení rukou omezuje šíření bakterií a virů.

Osoušeče rukou Dyson Airblade™ mají dobu osoušení 10-14 sekund5 a pomáhají redukovat bakterie na rukou.4

Žena si osouší ruce v Dyson Airblade Wash+Dry

Osvědčeno v umývárnách po celém světě

Od doby, kdy byl v roce 2006 uveden originální osoušeč rukou Dyson Airblade™, jej používají miliony lidí v umývárnách po celém světě.

Ačkoli má každý přístroj záruku pěti let, při správné údržbě jsou konstruovány tak, aby osoušely ruce mnohem déle. A na rozdíl od papírových ručníků se osoušeč rukou Dyson Airblade™ nespotřebuje.

Objevte řadu osoušečů rukou Dyson Airblade™

 • Žena osoušící si ruce na Dyson Airblade V

  Logo Dyson Airblade V

  Antibakteriální povrch

  Osoušeč rukou Dyson Airblade V v provedení nikl má antibakteriální a protivirovou přísadu, která prokazatelně snižuje množení bakterií a virus7 na krytu / povrchovém materiálu.

 • Osoušení rukou u Dyson Airblade Wash+Dry

  Logo Dyson Airblade Wash+Dry

  Umyjte a osušte se u umyvadla

  Díky technologii Airblade™ v kohoutku není třeba, aby se uživatelé přesouvali do samostatných osoušecích prostor, takže kape méně vody na podlahu.

 • Žena osoušící si ruce na Dyson Airblade 9kJ

  Logo Dyson Airblade 9kJ

  Design Curved Blade™

  Dva 0,45 mm zakřivené vzduchové výstupy vytvářejí vzduchové proudy o rychlosti 624 km/h, které setřou vodu z vašich rukou v mnohem kratším čase.

Často kladené otázky

K podpoře odvážných a nepřesných tvrzení používá průmysl papírových ručníků řadu studií. Obecně tyto studie nebyly prováděny za podmínek nebo scénářů, které simulují skutečný život nebo skutečnou situaci, které by člověk rozumně zažil při používání osoušeče rukou Dyson Airblade™. Vědci, kteří provedli tyto studie, mohli dosáhnout takového výsledku pouze silným znečištěním rukou v rukavicích bakteriemi a viry a jejich sušením pomocí osoušeče rukou Dyson Airblade™, aniž by si nejprve umyli ruce. Naopak výzkum z University of Bradford (Velká Británie) a Hong Hong Polytechnic University ukázal, že osoušeče rukou Dyson Airblade™ při správném použití skutečně snižují bakterie na rukou.

Nový nezávislý výzkum společnosti Dyson v oblasti aerosolizace ukazuje, že osoušení rukou pomocí osoušeče rukou Dyson Airblade™ neprovádí aerosolizaci více než sušení papírovými ručníky - a že osoušeče rukou Dyson Airblade™ jsou hygienické a bezpečné.1

HEPA je zkratka pro High Efficiency Particulate Air. Aby byl filtr originálním filtrem HEPA, který je součástí standardní výbavy všech osoušečů rukou Dyson Airblade™, musí filtr vyhovět testovacím normám EN1822-5 a IEST-RP-CC001.6. U každého filtru, který neuvádí, že jde o filtr HEPA, se nemusí prokázat tak vysoká účinnost.

Umývání rukou je zásadním způsobem, jak omezit šíření bakterií a virů. Správné osoušení rukou je důležitým krokem v tomto procesu, protože vlhké ruce mohou šířit až 1 000krát více bakterií než ruce suché.8 Osoušeče rukou Dyson Airblade se při osoušení rukou osvědčily stejně hygienické jako papírové ručníky,9, ale bez poškození životního prostředí nebo vysokých nákladů na použití.

Prohlédněte si sortiment osoušečů rukou Dyson Airblade™

Ruce, které se suší pod osoušečem Dyson Airblade Wash+Dry

Pouze osoušeče rukou Dyson Airblade™ mají všechny tyto výhody