Dyson Airblade™ hand dryer - Arena Corinthians case study

Arena Corinthians

Arena Corinthians intro

Firma


Arena Corinthians, domácí stadion Corinthians, jednoho z největších a nejúspěšnějších fotbalových klubů v Brazílii, pravidelně vítá více než 47 000 sportovních fanoušků – a v roce 2014 hostil také šest zápasů mistrovství světa ve fotbale.

Quote box

“V průběhu navrhování stadionu jsme otestovali desítky osoušečů rukou, všechny ale postrádaly vlastnosti a funkce, které jsme potřebovali: efektivní výkon, exkluzivní design a nízkou spotřebu energie. Všechny kromě osoušečů rukou společnosti Dyson.”

Lúcio Blanco, provozní ředitel

Dyson Airblade V hand dryer on a wall

Problém

Akce na stadionu pokaždé přilákají velké množství návštěvníků, takže toalety jsou vystaveny extrémní zátěži. Provozní ředitel Lúcio Blanco tedy potřeboval rychlé osoušení, architekt Anibal Couthinho zase hledal design, který by reflektoval exkluzivitu fotbalového stánku.

Řešení


Osoušeče rukou Dyson Airblade V.


Rychlé osoušení

Zatímco jiným osoušečům osušení rukou trvá až 43 sekund, technologie Airblade™ hygienicky osuší ruce za pouhých 10 sekund. „Návštěvníci musí opouštět toalety rychle, takže jsme potřebovali osoušeče, které by byly také rychlé. V tomto ohledu byl Dyson mimořádný,“ vysvětluje Lúcio Blanco.


Nápadný design

Ve společnosti Dyson forma vždy následuje funkci – a výsledkem nového způsobu osoušení rukou je zařízení, které vypadá takto jedinečně. „Arena Corinthians nabízí exkluzivní prostory a služby,“ vysvětluje Anibal, „ takže jsme chtěli dát našim klientům, fanouškům i představitelům společností jasně najevo, že se nacházejí v naprosto odlišném prostředí a jsou obklopeni novými technologiemi.“


Malý dopad na životní prostředí

Na rozdíl od papírových ručníků, které je nutno neustále doplňovat a vynášet, osoušeče rukou Dyson Airblade V využívají k osoušení rukou vysokorychlostní proudění vzduchu – a každý den tak produkují o 81 % méně CO2. „Používání papírových ručníků se nehodilo do trvale udržitelné vize stadionu, takže jsem je okamžitě zavrhli,“ dodává Lúcio.


Spokojení zákazníci

„Od fanoušků jsme na osoušeče rukou Dyson Airblade V obdrželi obrovské množství pozitivních ohlasů,“ vysvětluje Lúcio. „Po jejich instalaci se zvýšil počet lidí, kteří si myjí ruce. Slyšel jsem dokonce, že někteří lidé si myjí ruce jen proto, aby mohli použít osoušeče.“

Pouze osoušeče rukou Dyson Airblade™ mají všechny tyto výhody

 • Rychlé

  Rychlé

  Ruce budou suché
  za 10 - 12 sekund.

 • Nejhygieničtější

  Hygienický

  HEPA filtry jako standard.

 • Ikona Levnější provoz

  Levnější provoz

  Až o 86% nižší náklady v porovnání s ostatními osoušeči rukou.

 • Šetrné k životnímu prostředí

  Lepší pro životní prostředí

  Žádný uřízlý strom, žádný papírový odpad

 • Záruka 5 let

  Záruka 5 let

  Na náhradní díly.

;